Nasıl oluyor da oluyor yahu?…

Hürmetengiz okur iyi günler hepinize. Bir uzun şamtiye gününün öğleden sonrasında yeniden beraberiz. Üç gündür durmaksızın çalışan kompresörün gürültüsü, nezle illeti sebebiyle tıkanan burnum dolayısıyla kafi miktarda oksijen alamayışım, ve üzerine şantiye dediğimiz bu gaz ve toz bulutu içerisinde uzun saatler geçirmem sebebiyle kafam kazan gibi. Bir yandan da nezle gemi azıya alıp gribe çevirmesin diye “8 saatte bir 500 mg parasetamol” kürü uygulamaktayım ki, bu kazana dönmüş kafamın bir kat daha ağırlaşmasına sebep oluyor.

İşle ilgili, inşaat işi olması haliyle doğal olarak, hergün bir ya da birden çok problem çıkıyor, onlarla boğuşuyoruz. Buradaki işin derdi yetmezmiş gibi bir de Ankara`da başlamış ve başlayacak olan işlerin sorunları, zaman kısıtlarından dolayı yavaş yavaş artan gerginlik, üstüne ailenin ilk ve tek oğlu olarak üstlenilmiş olan sorumlulukların alttan alta sebep olduğu kaygılar, içtiğim kahve ve  sigaradan tad alamamak bilmemne derken yine gayet olağan bir gün geçirmekteyim anlayacağınız üzere.

Ama atılgan okur, hiç beklenmedik zamanlarda, bütün bu yukarıda bahsettiklerimi bir kenara itebilmeye sebep olan güzel şeyler de oluyor ya . Kendinizi  iyice daralmış, sıkıştırılmış, yalnız, dokunsalar patlayacak halde hissettiğiniz bir anda karşınıza birisi çıkıyor; böyle kocaman kocaman gözlü, güneş gülücüklü, öncesinde benim rastlamadığım kadar “canlı” (aslında burada “canlı” kelimesi yeterli kalmıyor, “alive” demek istiyorum; yaşayan, yaşadığını da etrafındakilerin ister istemez hissettiği anlamını yükleyerek) birisi.  Mizaç olarak bakarsanız tamamen sizin zıttınız, ama sanırım öyle olduğundan dolayı bir o kadar da sizi “bütünleyen” birisi. Pek akılla mantıkla açıklanamayacak bir şekilde birlikte vakit geçirmekten, anlattıklarını dinlemekten, o dinlerken anlatmaktan, ve yüzünüzde muhtemelen gayet şapşal görünen bir tebessümle “yahu nasıl oluyor da oluyor?” diye sebebini merak ederek çok büyük bir keyif aldığınız birisi.

Geçen hafta pazartesi gününden beri böyle tatlı bir şaşkınlık hali içerisindeyim işte. Fena da değil hani. 🙂

Reklamlar

Bir Yanıt to “Nasıl oluyor da oluyor yahu?…”

  1. viciouscircle0 Says:

    aşkım benimmmmmm=)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: