yaktın beni internet bankacılığı…

merhaba sayın okur, dertliyim. Çok dertliyim. Bu internet bankacılığı denen nane ne fena birşeymiş; keşke tüm telkinlere ve “aa, sen faturalarını hala bankadan mı ödüyorsun, çok ilkel..” kınamalarına kanmayıp, bildiğim şekilde devam etseymişim olan bir miktar paramı idare etmeye.

Ancak geliniz ve görünüz ki, adamlar gerçekten o derece basitleştirmiş ve kolaylaştırmışlar ki işi, daha öncelerinden bilinçsizce de olsa “şimdi kredi kartından alışveriş yapacağım, ondan sonra borç olacak, sonra bankaya gidip borcu yatırmak gerekecek.. mıfff, kim yapacak o kadar işi..” şeklinde, gavurun “impulse buy” dediği hadiseye engelleyici bir bariyer oluyordu şubeden bankacılık.

İşlerin kolaylaşmasının verdiği lüzumsuz rahatlık hissi son üç gün içinde bana bir adet kol saati, bir adet objektif ve bir adet de flaşa mal oldu. Her ne kadar “ya ihtiyacım vardı bunlara canım, eninde sonunda alacaktım” diye kendi kendimi avutma çabalarım olsa da, içten içe bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük miktarda alışveriş yapmış olmanın verdiği o pis vicdan azabını çekiyorum.

Dur ama bakalım şimdi yeni objektifle flaş nasıl olacak acaba? Merak da ediyorum hani… aslında bi de 70-200 vardı fena fiyata olmayan… hmmm.. du bi limit kontrolü yapayım internet şubesinden..

Başına taşlar yağsın internet teknolojisieah!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: