Şamtiye halleri

Ofiste masa başında otura otura şantiyenin ne menem bir yer olduğunu unutmuşum sayın okur; fazla rahat olmaya gelmez; bin türlü aksilik çıkar, iş yanlış yapılır, Murphy`nin dediği gibi “ters gitmesi muhtemel her şey mutlaka ters gider”. Yıpratıcı bir iş inşaatçılık, özellikle şantiyelerde çalışıyorsanız bu yıpranma miktarı daha da artar, hayatını bu işten kazanan insanların çoğu gerçek yaşlarından en az bir 5, 8 sene daha yaşlı görünürler.

Bir iki saat sonra beton dökeceğiz, inşaat işinin ilk seferde doğru yapılması gereken en kritik hadiselerinden birisi, hata yaparsanız geri dönüşü var ancak insanın anasından emdiği süt burnundan gelir, betonu ilk dökerken harcadığınız işgücü ve paranın iki katını harcamak durumunda kalırsınız. Çok pis moral bozan bir durumdur yani.

Az önce son kontrolleri yaparken elemanların duvar betonunun içinde kalması gereken döşeme demirlerini koymadıklarını farkettim; başımdan aşağı kaynar sular döküldü, şimdi kalıbın içinde beton gelmeden eksik demirleri bağlamak için debeleniyorlar. Yetişir mi bilemiyorum, ama başka çaresi de yok gibi, ya yetişecek ya yetişecek.

Stresli, çok stresli iş.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: