Katar, 1. ayı tamamlarken

ikinci Katar seferinin birinci ayını yarın tamamlıyorum hayırlısıyla. Yanlız işin garibi, sanki burada bir aydan çok daha uzun süre kalmışım gibi hissediyor oluşum. Misal, askerdeyken Ankara`dan toplamda 5 buçuk ay ayrıydım ama hiç buradaki kadar uzak ve yabancılaşmış hissetmemiştim kendimi.

Tabi diyebilirsiniz ki o zaman yine Türkiye`deydin en azından, ortam olmasa bile memleket temel paydalarda aynı idi, o da doğru.

Burada bu kadar uzun zaman geçirmişim gibi hissetmemin bir sebebi de, sanırım hiç ara vermeden her gün aynı yoğun rutine devam etmemiz. İş ve işverenin yarattığı stres bazen o kadar ezici bir yoğunluğa ulaşıyordu ki (di`li geçmiş zaman kullandım ama aslında hala öyle) zaman bile aradan akıp gidecek boşluk bulamıyordu.

Neyse ki, burada bundan sonra geçirmek zorunda olduğum zaman, bu güne geçirdiğim zamana kıyasla az bir şey, kendimi bununla avutmaya çalışıyorum şimdilik. Yalnız, birşeylerin ters gidip de burada kalmam gerekenden fazla durmak zorunda kalacağıma dair içten içe ufaktan bir şüphem de yok değil tabi.

Bakalım, buradaki yavaş geçen günler gösterecek artık ne olup biteceğini.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: